Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Warce „Bajkowy Statek” otrzymało wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”, którego celem jest zakup książek dla przedszkola będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Całkowita wartość dofinansowania wynosi: 3 125,00 zł. z czego 80% pochodzi z budżetu państwa, 20% stanowi wkład własny.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 września 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Wpływ czytania książek na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym 2

Wiek przedszkolny to bardzo ważny czas w życiu dzieci. W okresie tym intensywnie kształtują się procesy umysłowe, uczuciowe oraz tworzą się stałe nawyki. To doskonały czas na to, by rozbudzać w dzieciach potrzebę obcowania z książką. Na początek wystarczy, byśmy pozwolili dziecku poczuć radość słuchania. Wiedza i doświadczenia zgromadzone na…

Czytaj więcej

Bajkoterapia w Przedszkolu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przedszkolaki w trakcie profilaktycznych zajęć grupowych z pedagogiem przeniosły się w świat bajek. Bajki od dawna nazywano literaturą pocieszenia, ponieważ dzięki nim można pokrzepić serce oraz uczynić świat bardziej zrozumiałym. Spotkanie z bajką terapeutyczną wychodzi na przeciw dziecięcej fantazji, pomaga zaakceptować swoją „inność”, pomaga nieśmiałym, samotnym i dodaje otuchy oraz…

Czytaj więcej

Wpływ czytania książek na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

Wiek przedszkolny to bardzo ważny czas w życiu dzieci. W okresie tym intensywnie kształtują się procesy umysłowe, uczuciowe oraz tworzą się stałe nawyki. To doskonały czas na to, by rozbudzać w dzieciach potrzebę obcowania z książką. Na początek wystarczy, byśmy pozwolili dziecku poczuć radość słuchania. Wiedza i doświadczenia zgromadzone na…

Czytaj więcej

Narodowy program rozwoju czytelnictwa

Nasze przedszkole powiększyło swój księgozbiór o nowe, ciekawe pozycje literackie dla dzieci. Książki te niosą wartościowe przekazy dla dzieci, a ich szata graficzna przyciąga spojrzenie i wyzwala ogromną ciekawość. Książki zostały zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem wychowawców oraz  dzieci następnie wyeksponowane na półkach w kącikach książek Jeśli nie damy dziecku zabawek,…

Czytaj więcej