Panel dla specjalistów

Rodzic jako pierwszy doradca zawodowy swojego dziecka.

„Dzieci są kwiatami, które oświecamy, ale to one same rozkwitają pełnią swojej wolności i piękna”. Sebastian Stec Wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej to proces długotrwały, który rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi autorytetami w życiu dziecka, które z wiekiem stara się ich naśladować. W wieku przedszkolnym opieramy się głównie na zabawie, podstawowej…

Czytaj więcej

Mass media we współczesnym świecie

Mass media we współczesnym świecie są jednym z czynników tworzących środowisko człowieka. Pełnią one w społeczeństwie różnorodne funkcje (pozytywne i negatywne). Wpływają na nasze życie i naszych dzieci. Warto więc nauczyć się mądrze z nich korzystać, tak aby rozwijały w nas pozytywne uczucia, postawy i zachowania. Nauczały i pokazywały piękno świata przyrody, kultury, sztuki i…

Czytaj więcej

Profilaktyka wad wymowy

Drodzy Rodzice i Opiekunowie. Przedstawiam Państwu prezentację „Profilaktyka wad wymowy”, którą przygotowałam na początek nowego roku przedszkolnego. Obecna sytuacja nie pozwala nam spotkać się osobiście, jak to odbywało się w poprzednich latach. W swojej prezentacji poruszyłam zagadnienia dotyczące ważnych okresów rozwoju mowy, czynników ją zaburzających oraz praktyczne wskazówki z zakresu profilaktyki i wspomagania rozwoju mowy.…

Czytaj więcej